Ana Sayfa / Haberler / Anavatan Üniversitelerinde Eğitim görmek isteyen öğrencilerin dikkatine

Anavatan Üniversitelerinde Eğitim görmek isteyen öğrencilerin dikkatine

2017-2018 Öğretim Yılında Anavatanda burslu olarak üniversite eğitimi almak isteyen lise son sınıf öğrencisi veya mezun olmuş öğrencilerimizin 8 Şubat 2017 tarihine kadar gerekli evrakları hazırlayarak Federasyonumuza mail yoluyla ulaştırması gerekmektedir.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Federasyonumuza belli miktarda bir kota verilmiştir. Öğrenci seçme ve gönderme işlemleri Rusya Federal Ajansı –Rossotrudniçestvo tarafından yapılmaktadır. Başvurular geçen yıllardan farklı olarak internet üzerinden online olarak yapılacaktır. Aşağıda belirtilen evrakların bir an önce hazırlanması ve federasyonumuza mail yolu ile gönderilmesi, gerekli kontrollerin ardından Federal ajans sitesinde bulunan başvuru formunun 10 Şubat 2017 tarihine kadar doğru, düzenli ve eksiksiz bir şekilde doldurulması son derece önemlidir. İngilizce ve Rusça olarak hazırlanan Formun doldurulması konusundaki önemli ayrıntılar için federasyonumuz destek verecektir.
Başvuruları kabul edilen adaylar Şubat ayının sonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı veya Rossotrudniçestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği’nde mülakata katılacaktır. Kesin tarih, saat ve yer adaylar tarafından belirtilen e-posta ile bildirilecektir.
Ön başvuru için aşağıdaki belgelerin okunaklı bir şekilde tarayıcıdan geçirilmesi (Fotoğraf çekimi olmayacak) ve Federasyonumuza mail adresi üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilecek mailde öğrenci ve veli telefon numaralarının yer alması zorunludur. Not: Her bir belgenin isim verilerek “Ali Akan-Pasaport” gönderilmesi önemlidir.
Tüm evraklar sadece taranmış PDF formatında kabul edilmektedir!

Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimizin Federasyonumuzu araması rica olunur.
Telefon: 0 312 222 85 89 – 223 40 62 – 0532 166 1864
e-mail: info@kaffed.org

Kamuoyumuzun bilgisine sunulur.
Kafkas Dernekleri Federasyonu

8 Şubat 2017 tarihine kadar mail yoluyla Federasyonumuza ulaştırılması gereken belgeler:
1-Pasaportunuzun resimli sayfası tarayıcıdan geçirilecek ve mail ekinde gönderilecektir. Eğer pasaportunuz yoksa Nüfus Cüzdanınızın her iki yüzünü tarayıcıdan geçirdikten sonra gönderebilirsiniz.
2- Not durum belgesinin transkripti: Lise öğrencileri için – 9-12 sınıfları boyunca, Üniversite öğrencileri için – tüm eğitim yılları boyunca. Üniversite mezunlar için – diploma fotokopisi ve transkripti.
3-Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından Kafkasya’da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış başvuru formu. – Başvuru formu bu linki için tıklayınız.

Gerekli Linkler:
http://www.kaffed.org/haberler/federasyondan/item/3106-anavatan-üniversitelerinde-eğitimi-görmek-isteyenlerin-dikkatine.html

Başvuru Şartları: http://tur.rs.gov.ru/tr/news/6054
Rusya’da eğitim hakkında ek bilgiler!http://tur.rs.gov.ru/tr/news/6300

Bu habere de bakabilirisiniz

ANADİL CANDIR

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED)Sayfayı Beğen 11 saat · ANADİL CANDIR… Bilindiği üzere 2012 yılında başlayan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super